Godziny otwarcia: 07:00 - 17:00 ul. Braci Jędrysików 2e; 7:00-17:00 ul. Ogrodowa 31a
Close

Czyszczenie odzieży motocyklowej

Oferujemy czyszczenie, impregnację i pielęgnację odzieży motocyklowej zarówno tekstylnej jak i skórzanej.

O odzież motocyklową warto zadbać  na początek jak i na koniec sezonu. Nie warto czekać aż owady i inne zanieczyszczenia utrwalą się na jej powierzchni. Zabezpieczyć warto także nowy kombinezon, zanim zaczniemy go użytkować. Odpowiednio zaimpregnowany strój zachowa swój koloryt, skóra nie stwardnieje, uniknie pękania, matowienia, czy łuszczenia się.

Nie zalecamy stosowania metod domowych, czyli wrzucenia kombinezonu do pralki. Możemy w ten sposób nieodwracalnie zniszczyć nasz ubiór. Jeżeli posiadamy odzież różnokolorową, pralka może zafundować nam odbarwienia, a wszelkie małe przetarcia czy pęknięcia mogą znacznie powiększyć swój rozmiar. Stosowanie zwykłych detergentów niszczy skórę poprzez wypłukiwanie z niej garbników, kwasów i tłuszczy, które powinny w niej pozostać.

Odzież motocyklowa to spory wydatek, dlatego warto jej czyszczenie powierzyć profesjonalnej pralni. Pamiętaj, że producenci zalecają stosowanie środków do pielęgnacji odzieży skórzanej raz w miesiącu, a nawet raz w tygodniu w trakcie trwania sezonu. Prawidłowe czyszczenie i konserwacja pozwoli Ci cieszyć się strojem przez długie lata.